داکتاپمجله سلامت و پزشکیمارکتینگ پزشکیچرا سایت های تازه طراحی شده در بالای لیست جستجوی گوگل دیده نمی شوند؟

چرا سایت های تازه طراحی شده در بالای لیست جستجوی گوگل دیده نمی شوند؟

24 Shahrivar 0033 بازدید
24 Shahrivar 140033 بازدید

وقتی طراحی سایت پزشکی شما به اتمام می رسد، گوگل برای اینکه اعتبار آن را بسنجد آن را در محیطی بنام سندباکس قرار می دهد تا از اعتبار محتوای آن مطمئن شود. برخی از پزشکان این مشکل را دارند که حتی وقتی نام آنها جستجو می شود چرا در لیست جستجوی گوگل حتی در میان 10 یا 20 مورد اول نیز دیده نمی شوند. داکتاپ در این مقاله به شرح این مساله و راهکارهای آن پرداخته است.

 

 الگوریتم سندباکس چیست ؟

باتوجه به تعدد سایت های نوبت دهی اینترنتی، نام پزشکان در میان تعداد بالایی از سایت ها دیده می شود و گوگل هم بخوبی این مساله را درک می کند. اکثر سایت های نوبت دهی مطالب علمی و خدمات مفیدی را در اختیار مخاطبان قرار می دهند و بنابراین از دید گوگل سایت های شناخته شده و مورد تاییدی می باشند. وقتی شما سایت شخصی خود را طراحی می کنید به این لیست اضافه می شوید و پیش از پذیرفتن شما در لیست جستجوی گوگل با توجه به اینکه سایت شما آمار بازدید، تعامل و پویایی فعلی سایت های نوبت دهی را ندارد، گوگل برای اعتبار بخشیدن به سایت شما در میان این سایت ها، آن را در محیطی فرضی بنام سندباکس قرار می دهد تا سودمندی آن را بری مخاطبان زیر ذره بین قرار دهد. 

داشتن سایت و موفق بودن در این زمینه مستلزم پرداخت هزینه، انرژی و زمان است. منظور از زمان و انرژی، زمانی جهت تولید محتوا (متن، تصویر، ویدئو و ...) می باشد. اگر بنا باشد محتوایی تولید کنید که بتوانید با آن کار و خدمات خود را معرفی نمایید به زمان احتیاج دارید به همین دلیل ممکن است بسیاری از این سایت هایی که هر روز وارد گوگل می شوند تا مدتی بی استفاده باشند. اینجاست که نگهبانی قدرتمند به نام الگوریتم سندباکس وارد عمل می شود و سایت شما را زیر نظر می گیرد تا از فعالیت مستمر شما مطمئن گردد و با لیستی مشخص کیفیت، صحت، دقت و متفاوت بودن محتوای شما را بررسی می‌کند. در الگوریتم سندباکس، وبسایت های جدید به کودکان تشبیه شده اند که به تازگی بازی را آغاز کرده اند یا در واقع وارد گوگل شده اند و خیلی با راه و رسم این مدیر قدرتمند آشنا نیستند پس در این زمین بازی، نگهبانی سندباکس به نفع سایت های نو پاست چون بسیار قدرتمند عمل می کند. ­­

سئو(بهینه سازی برای موتورهای جستجو) بهترین پیشنهاد برای شماست چرا که با اصول درستی پیش می روید و البته باید بدانید تا حدود چهار ماه به صورت تمام وقت زیر نظر سند باکس هستید و ممکن است کمی احساس کنید که این مقدار هزینه و زمان که صرف سئوی سایت کرده اید بی فایده بوده. 

اما نگران نباشید این نگهبان کار خود را به درستی انجام می دهد و کم کم شما را به تایید مدیر اصلی که گوگل دوست داشتنی است می رساند و در نهایت به میزان زحمت و هزینه ای که در حوزه کسب و کار خود به پای سایت نوپا ریخته اید جایگاهی در گوگل بدست می آورید.

آیا تمام سایت های نوپا در سندباکس قرار می گیرند؟
واقعیت این است که سه حالت برای سایت شما وجود دارد: 

·        حالت اول امکان دارد اصلا برای سایت شما فعال نشود که به هر حال، دلیلی برای فعال شدن وجود نداشته است.

·        حالت دوم به این شکل که در مطالب بالا توضیح داده شد روند خود را طی می کند.

·        حالت سوم در شرایطی است که روند نگهبانی سندباکس به قدری آهسته پیش می رود که وبمستر شما از آن مطلع نمی شود.

 

راهکارهایی برای رهایی سریع تر از دام الگوریتم سندباکس:

اساسا گوگل نیاز دارد حس کند که سایت شما درباره عناوین و محتوایی که ادعای آن را دارد، مفید واقع شده و محتوای مورد نیاز کاربر را ارائه می دهد. بنابراین تعامل بالای کاربران با سایت شما می تواند به این مساله کمک فراوان بنماید. این تعامل چگونه تقویت میشود؟

1-    می توانید به بیماران و مراجعان مطب خود بگویید از سایت شخصی شما برای خواندن مقالات مرتبط، نوبت گرفتن و یا مشاوره اینترنتی استفاده نمایند.

2-    می توانید اگر صفحه کاری در شبکه اینستاگرام دارید لینک سایت خود را در قسمت "بایو" قرار دهید تا مخاطبان شما از مرجعی مانند اینستاگرام به سایت شخصی شما هدایت شوند.

3-    می توانید در سایت های رسمی و حتی در صورتی که در سایت های دانشگاهی عضو هستید، لینک سایت خود را در آن ها قرار دهید تا مخاطبان از سایت های مرجع و شناخته شده به سایت شما بیایند

4-    می توانید با بارگذاری مقالات مفید فعال بودن و مفید بودن سایت خود را به گوگل نشان دهید.

5-    می توانید با تبلیغاتی شبیه "ریپورتاژ آگهی" در سایت های مرجع سایت خود را به مخاطبان بشناسانید تا تعامل مفید سایت شما از دید گوگل افزایش یابد.

با رعایت این راهکار ها در نهایت شاهد آزادی از سندباکس بوده و جایگاه گرفتن در گوگل را تجربه خواهید کرد.

 

داکتاپ 

 

به دنبال دریافت مشاوره از بهترین پزشکان هستید؟

در کوتاه ترین زمان با بهترین پزشکان مشاوره بگیرید.

پیشنهاد بهترین متخصصان
دیدگاه هااینجا محل درج سوالات پزشکی نیست. به این منظور از قسمت مشاوره استفاده کنید.