0
داکتاپمجله سلامت و پزشکیمزایای مشاوره آنلاین برای پزشکان پیش از تاسیس مطب

مزایای مشاوره آنلاین برای پزشکان پیش از تاسیس مطب

2 Khordaad 008 بازدید
2 Khordaad 14008 بازدید

مزایای مشاوره آنلاین برای پزشکان پیش از تاسیس مطب

مشاوره آنلاین پزشکی یکی از مواردی است که به ویژه در سال های اخیر نام آن را زیاد شنیده ایم. محدودیت های زمانی و مشغله زیاد در جوامع امروزی و همچنین پیشرفت کسب و کارها در بستر آنلاین به مرور زمان توانسته اعتماد مردم را بسوی فضای مجازی جلب کند تا جایی که شاهد هستیم  بخش عمده ای از خدمات به صورت آنلاین انجام شده و روش های سنتی و پیشین جای خود را به فناوری های امروزی داده اند. عرصه پزشکی نیز در این میان بی نصیب نمانده و خدماتی مانند مشاوره آنلاین به خوبی جای خود را در میان کاربران باز کرده اند. 

و اکنون شاید در ذهن بسیاری این سوال پیش بیاید که مشاوره های آنلاین اصولا چه مزایایی دارند؟ در گذشته بیماران برای دسترسی به متخصص مورد نظر خود گاه مجبور به طی مسافتهای طولانی و تحمل مدت ها انتظار در مطب پزشک بودند ولی امروزه مشاوره های آنلاین و تلفنی توسط پزشکان و متخصصان زیادی در نقاط مختلف ارائه می شود و بیماران بدون محدودیت زمانی و مکانی می توانند از خدمات پزشکی بهره مند شوند. 

در این میان پزشکان نیز با استفاده از مشاوره آنلاین قادر به معرفی هرچه بیشتر خدماتشان به بیماران شده اند. در این مقاله قصد داریم به اهمیت و مزایای مشاوره آنلاین برای آن دسته از پزشکانی که فاقد مطب هستند و یا قصد راه اندازی مطب شخصی خود را دارند بپردازیم.   

انعطاف پذیری زمانی

در حال حاضر بسیاری از پزشکان هستند که اقدام به تاسیس مطب نکرده و در بیمارستان ها و مراکز درمانی مشغول به کار هستند. برای این دسته از پزشکان مشاوره آنلاین می تواند راهکاری خوب و مفید باشد چرا که می توانند بدون نیاز به مطب و مکانی ثابت، در هر زمانی مانند ساعتهای خالی حین کار یا پس از اتمام شیفت کاری به بیماران مشاوره دهند. البته مشاوره آنلاین به عنوان جایگزین برای ویزیت حضوری نیست و در بسیاری از موارد نیاز به مراجعه به مطب و بررسی های بیشتر وجود دارد. پزشکان صرفا در مواردی که تشخیص به اکتفای مشاوره آنلاین می دهند، بیمار را پذیرش می کنند.

 

مزایای مشاوره آنلاین

 

کسب درآمد بیشتر

مشاوره آنلاین علاوه بر انعطاف پذیری زمانی مزایای متعدد دیگری نیز دارد. از جمله این موارد می توان به صرفه جویی در هزینه ها برای بیماران و در عین حال درآمدزایی بیشتر برای پزشکان اشاره کرد. مشاوره آنلاین با صرفه جویی در وقت به پزشکان این امکان را می دهد تا در مدت زمان کوتاهتری بیماران بیشتری را پذیرش کنند تا علاوه بر به انجام رساندن رسالت پزشکی خود، درآمد بیشتری نیز کسب کنند.
با استفاده از مشاوره آنلاین، پزشکان به طیف وسیع تری از بیماران دسترسی پیدا داشته و می توانند به تعداد بیشتری از بیماران سایر شهرها و مناطق کشور نیز مشاوره دهند. مشاوره اینترنتی با امکان حفظ ارتباط پزشک و بیمار در ایام سفر، قرنطینه و ...  باعث می شود تا بیماران قادر باشند روند درمانی خود را به خوبی پیگیری کرده و علاوه بر آن پزشکان نیز می توانند در هر زمانی در دسترس بوده و ارتباط خود را با بیماران خود حفظ کنند. 

چشم اندازی برای راه اندازی مطب شخصی

برای پزشکانی که قصد دایر کردن مطب را دارند بحث اعتبار و شناخته شدن توسط بیماران امری ضروری است. مشاوره آنلاین این امکان را می دهد که خدمات خود را به طیف وسیعی از بیماران ارائه کنید که در صورت رضایتمندی بیماران طبیعتاَ در آینده شمار زیادی از آنها مشتری ثابت شما وخدماتتان خواهند بود. به واسطه رزومه ایجاد شده در ویزیت های آنلاین، پزشک می تواند در مراحل بعدی برای تاسیس مطب خود اقدام کند.
علاوه بر این با مشاوره آنلاین بسیاری از بیماران تبدیل به مراجعین ثابت پزشک شده که این امر در آینده و برای راه اندازی مطب شخصی می تواند مفید باشد.

 

مشاوره آنلاین پزشکی

 

افزایش اعتبار و شناخته شدن

امروزه یکی از موارد حائز اهمیت در حوزه پزشکی حضور در دنیای مجازی و ارائه خدمات با کیفیت برای کسب اعتماد هرچه بیشتر مخاطبان و بیماران است. جلب اعتماد و رضایت بیماران موضوعی حیاتی برای اعتبار بخشیدن به پزشک و برند شخصی اوست و این اتفاق با ایجاد ارتباط دوطرفه بین پزشک و بیمار محقق می شود. مشاوره پزشکی آنلاین راهی خوب برای دسترسی و ایجاد رابطه مناسب با بیماران می باشد.

کسب تجربه بیشتر

علم پزشکی مبتنی بر دانش و تا حد زیادی وابسته به تجربه و مهارت است. کسب تجربه در تمام مراحل زندگی کاری و شخصی یک پزشک امری پر اهمیت است. از این رو مشاوره آنلاین می تواند کمکی بزرگ در پیشرفت و کسب تجربه بیشتر باشد. مشاوره آنلاین امکان دسترسی به موارد متنوعی از بیماران با شرایط متنوع فراهم می کند که این می تواند دستاوردی ارزشمند و یک تجربه کاری خوب باشد. 

سخن داکتاپ

مشاوره آنلاین قدمی بزرگ در پیشرفت کیفیت ارائه خدمات درمانی به عموم مردم جامعه است. مواردی که به آن پرداختیم تنها بخش کوچکی از مزایای فراوان خدمات آنلاین پزشکی بود.  مجموعه داکتاپ به دنبال ارتقای هرچه بیشتر کیفیت خدمات پزشکی است و بر آن هستیم تا بهترین کیفیت مشاوره اینترنتی را در اختیار پزشکان و بیماران قرار دهیم.  

به دنبال دریافت مشاوره از بهترین پزشکان هستید؟

در کوتاه ترین زمان با بهترین پزشکان مشاوره بگیرید.

پیشنهاد بهترین متخصصان
دیدگاه هااینجا محل درج سوالات پزشکی نیست. به این منظور از قسمت مشاوره استفاده کنید.