داکتاپ
نویسنده:
داکتاپ
لایک کردن
اشتراک گذاری
فعال بودن پزشک در لینکدین

از طریق لینکداین هم برای مطب بیمار پیدا میشود؟

لینکدین را می شناسین؟ یک شبکه اجتماعی تخصصی است که با فراهم کردن بستری متفاوت در فضای مجازی توانسته تجمع هایی از جوامع تخصصی را در خود جای دهد. این شبکه اجتماعی، با سرعت در حال توسعه است؛ چرا که به کاربران خود حس تلف کردن وقت را نمی دهد و کاربران می دانند در مدتی  که در این شبکه فعالیت می کنند، دانش و تجربه تخصصی خود را افزایش داده اند.

در این میان پزشکان فعال در لینکدین می توانند در این زمینه حضور گسترده‌تری نیز داشته باشند چرا که علم پزشکی از علوم بین المللی است و برای تبادل آن با خارج از کشور بستری مثل این شبکه اجتماعی، بسیار کارا و مفید می باشد. 

                    

پرسنال برندینگ پزشکان در لینکدین

وقتی از عبارت پزشکان فعال در لینکدین استفاده می کنیم، منظور فقط و فقط داشتن یک پروفایل ساده نیست. هدف، فعالیت مستمر در این فضا می باشد که سبب خواهد شد دیگر همکارانتان شما را هر روز در این شبکه اجتماعی ببینند و از تجربه های ارزشمند شما استفاده کنند. در نهایت شما در این فضا با ارتباطات و فعالیت  به عنوان پزشکی مشهور، حرفه ای و زبر دست شناخته خواهید شد که پزشکان در مواردی بیماران خود را برای مداوا به شما معرفی خواهند کرد. در ادامه به سمینارها در شهرها و حتی کشورهای دیگر دعوت خواهید شد و به عنوان یک پزشک بین المللی مطرح می شوید.

 

جذب توریست بیمار از لینکداین

همان طور که گفتیم بستری برای پزشکان فعال در لینکدین وجود دارد که با دیگر کشور ها ارتباط بگیرند، در نتیجه صنعتی به نام توریست درمانی یا توریست بیمار در ایران و دیگر کشورها در حال توسعه است و باعث ورود ارز به کشور خواهد شد. 

این صنعت بسیار سود آور است و با توجه به اینکه در ایران پزشکان بسیار مجربی طبابت می کنند، می توانند جایگاه ویژه ای در این صنعت به دست آورند. زمانی که پزشک پیشینه ای از خود را مانند بیوگرافی به صورت واضح در لینکدین منتشر می کند توریست بیمار با بررسی پروفایل دکتر پیام یا ایمیلی به او می دهد و با برقراری این ارتباط و بررسی غیر حضوری بیمار پروسه ای بسیار کوتاه طی می شود تا بیمار به ایران و مطب پزشک بیاید تا به بهبودی و سلامتی دست یابد و این یکی از مهم ترین موارد فعالیت پزشک در لینکدین است. البته خیلی از پزشکان با طراحی سایت پزشکی کار بیمارتوریست را آسان تر کرده و در صفحه لینکدالین خود مستقیما بیماران را به سایت شخص هدایت مینماید.

     

فضای آموزشی غنی درشبکه اجتماعی لینکدین

اگر شما پزشک متخصص در حوزه خاصی هستین و قصد تولید محتوای علمی دارید یکی از بهترین راه ها برای نشر آن شبکه اجتماعی لینکدین است، در این صورت شما به عنوان یک منبع علمی بسیار قابل اعتماد مطرح خواهید شد و از تجربه و آموزش های همکارانتان در دیگر تخصص ها نیز بهره مند می گردید. پزشکان فعال در لینکدین نباید به سادگی از موضوع تولید محتوای آموزشی در این شبکه اجتماعی عبور کنند؛ زیرا چند دسته مخاطب بسیار مهم دارند که آنها را دنبال می کنند:

دسته اول پزشکان متخصصی هستند که یا تخصص مشترک با شما را دارند و یا در دیگر تخصص ها فعالیت می کنند که در هر صورت از تجربه و محتوای تخصصی تولید شده توسط شما بهره می برند.

دسته دوم دانشجویان پزشکی هستند که در لینکدین شما را به عنوان یکی از اساتید خود دنبال می کنند.

و دسته آخر از مخاطبان شما قطعا علاقمندان به علم پزشکی هستند که اخبار پزشکی را از یک منبع موثق پیگیری می کنند. 

 

فرصت های شغلی پزشکان در لینکداین

اگر پزشک جوانی هستید که به تازگی قصد ورود حرفه ای به بازار کار را دارید، می توانید در لینکدین فرصت های بسیار خوبی را بیابید. با حضور مستمر در شبکه حرفه ای پزشکان، این امکان وجود دارد که در کنار اساتید بزرگ و متخصص در مطب ها یا کلینیک ها مشغول به کار شوید و تجربه بسیار خوبی را بدست آورید. 

 

 

به دنبال دریافت مشاوره از بهترین پزشکان هستید؟در کوتاه ترین زمان با بهترین پزشکان مشاوره بگیرید.پیشنهاد بهترین متخصصان
دیدگاه ها
اینجا محل درج سوالات پزشکی نیست. به این منظور از قسمت مشاوره استفاده کنید.