داکتاپمجله سلامت و پزشکیقلبمشاوره ی قلبی، قبل از جراحی

مشاوره ی قلبی، قبل از جراحی

14 Shahrivar 0022 بازدید
14 Shahrivar 140022 بازدید

بررسیهای قلبی برای هر فرد مخصوص به خود اوست ولی مراحل آن در افراد مختلف نقاط مشترکی دارد.

#  در فردی که برای چک آپ مسایل قلبی مراجعه میکند، گرفتن شرح حال مناسب و معاینه ی دقیق قلبی و نوار قلب و در صورت نیاز اکوکاردیوگرافی  باید انجام شود و در صورتیکه علایم خاصی دال بر مشکل قلبی داشته باشد و نوار قلب تقریبا سالم و بدون تغییرات باشد،بررسی بیشتر با تست ورزش  انجام میشود.

#   در مواردی که نوار قلب یکسری تغییرات خاص دارد و یا بیمار قادر به تست ورزش نیست، از روشهای دیگر بررسی عروق مثل: اسکن قلبی و یا سی تی آنژیوگرافی استفاده میشود.

#  در مواردی که بیمار برای مشاوره ی قلبی قبل عمل جراحی مراجعه میکند، با توجه به سن بیمار و بیماریهایی که دارد و نوع جراحی و پروسیجری که انجام میشود، تصمیم گیری میشود و حتی گاهی ریسک بیمار با توجه به سنگین بودن جراحی و یا داشتن ریسک فاکتورها و بیماریهای همراه، آنقدر بالاست که طی بررسی نیاز به آنژیوگرافی قبل از جراحی و تعیین دقیق شدت گرفتگی عروق و اقدامات متناسب با آن میشویم.

برای افراد بالای چهل سال، مخصوصا در مواردی که نوع عمل جراحی سنگین و طولانی مدت است، بررسی قلبی قبل از آن ضروری است و در سایر موارد پزشک معالج اولیه با توجه به سوابق قبلی بیمار و ریسک فاکتورهای وی تصمیم خواهد گرفت.

در بعضی افراد با بیماریهایی مثل دیابت، مشکلات کلیوی و... که ریسک بیماری قلبی را بسیار افزایش میدهند، حتی در جراحیهای کوچک هم ممکن است که نیاز به بررسی زیادتر قلبی شود. 

  1. بنابراین، تصور اینکه مشاوره ی قلب قبل از عمل در همه ی موارد یک امر ساده است و باید در عرض چند دقیقه اجازه ی عمل با ریسک پایین به جراح داده شود، تصوری اشتباه است!!!!

به دنبال دریافت مشاوره از بهترین پزشکان هستید؟

در کوتاه ترین زمان با بهترین پزشکان مشاوره بگیرید.

پیشنهاد بهترین متخصصان
دیدگاه هااینجا محل درج سوالات پزشکی نیست. به این منظور از قسمت مشاوره استفاده کنید.