داکتاپمجله سلامت و پزشکیسئو سایت پزشکی

سئو سایت پزشکی

30 Farvardin 0012 بازدید
30 Farvardin 140012 بازدید

 

سئو چیست و چرا سایت به سئو نیاز دارد ؟

این روزها به تبع همه گیر شدن اینترنت و استفاده عموم مردم از آن روز به روز شاهد ایجاد سایت های بیشتری در بستر اینترنت هستیم که هر کدام  هدف خود را دنبال میکنند. اما ما به عنوان یک مراجعه کننده به این سایت ها چطور سایت مد نظر را پیدا میکنیم؟
خب مطمئنا ابتدایی و راحت ترین راه ، استفاده از موتورهای جست و جو همانند گوگل می باشد که در عرض کسری از ثانیه تعداد بسیار زیادی از نتایج را به ترتیب نمایش میدهد. واضح است که رتبه های اول در نتایج بهترین و مرتبط ترین آنها هستند. پس لزوم قرار گرفتن در میان نخستین نتایج جستجو در کنار اهمیت بالایی که دارد مستلزم داشتن بهترین و مرتبط ترین مطالب میباشد. 

 

چطور می توان در صفحه نخست قرار گرفت ؟

موتور های جست و جو ویژه موتور جستجوی گوگل قواعد و قوانین خاصی رو برای امتیاز دهی به سایت ها در نظر دارند که با انجام این موارد در سایت می توان به این فرایند کمک کرد. اصطلاحا به مجموعه کار هایی که به بهبود سایت در نتایج جست و جوی موتور های گوگل می انجامد سئو (SEO = Search Engine Optimisation) گفته می شود.

 

اهمیت نیاز به سئو در حوزه سایت های پزشکی

با توجه به استفاده اینترنت در همه حوزه ها ، حوزه پزشکی نیز از این پیشرفت بی نصیب نمانده و روز به روز سایت هایی مانند سایت های ارائه دهنده خدمات نوبت دهی اینترنتی و یا دریافت مشاوره آنلاین از پزشک در حال شکل گیری و رقابت می باشند.
با توجه به آنکه پزشکان معمولا از دانش و تکنولوژی روز جهان آگاه بوده و جزو نفرات نخستین در استفاده از آنان در جامعه هستند و مانند همیشه پیش بینی میشود با سرعت و انعطاف بالایی از تازه های دیجیتال مارکتینگ یا به عبارتی همان بحث سایت و سئو استقبال می نمایند پس میتوان گفت به زودی شاهد تعداد زیادی از سایت های تخصصی در حوزه های مختلف پزشکی و یا سایت های شخصی برای هر پزشک خواهیم بود. 

به همان میزان که سایت های پزشکی توسعه می یابند و تعدادشان نیز به مراتب بالاتر می رود اهمیت سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو نیز برای آنها بالاتر میرود و روز به روز حیاتی تر میشود. چرا که ممکن است در یک حوزه خاص مثل پزشک زنان زایمان یا دندانپزشکی تعداد بیشمار سایت ایجاد گردد اینجاست که سایت شما باید فاکتور های سئویی که موتور های جست و جو مد نظر دارند را به خوبی مد نظر قرار داده باشد و نمره کافی را گرفته باشد تا در نتایج نخست نمایش داده شود.

 

روش های بهبود سئو در یک سایت چگونه است؟

به طور کلی روش چند دسته از موارد هستند که میتوانند به صورت مستقیم و یا بعضا غیر مستقیم روی سئو تاثیر بگذراند این موارد عبارت اند از :

 • مسائل فنی مربوط به کدنویسی سایت :

  یکی از عامل هایی که در سئو نقش بسیار مهمی دارد موارد فنی مربوط به نوع کد نویسی است چرا که گوگل با توجه به معیارهای خود قوانینی را در این مورد مشخص نموده است و به مرور آنها را تغییر و یا بهبود می بخشد بنابراین در صورتی که یک تیم حرفه ای در حال انجام کد نویسی برای سایت باشند به خوبی از این موارد آگاهی داشته و می توانند به بهبود سئوی سایت کمک کنند.

 • تولید محتوای مستمر پزشکی :

  یکی از مهمترین مواردی که به بهبود سئو در سایت هایی که به صورت تخصصی در یک رشته فعالیت دارند کمک میکند تولید محتوا به روز و صحیح است که نیاز کاربر را برطرف کند. این محتوا باید به صورت منظم و طی جدول زمان بندی خاصی ارائه گردد و می تواند شامل مقاله ، فایل صوتی و حتی ویدیوی آموزشی ضبط شده توسط متخصص(پزشک) مربوطه باشد. با توجه به اهمیت های سئو حتی در نحوه تولید محتوا و نوشتن مقالات و یا بارگذاری ویدیو ها نیز موارد فنی وجود دارد که در صورت رعایت نکردن آنها ممکن است سئوی سایت دچار مشکل گردد.
  به همین منظور بهتر است که تمامی موارد گفته شده توسط متخصص سایت و سئو بررسی گردد.
 • تجربه کاربر و داشتن حس رضایت :

  سایت طراحی شده از نظر کاربر باید به اندازه کافی راحت و قابل درک و به آسانی قابل استفاده باشد و در عین حال زیبایی بصری خود را نیز دارا باشد. این موارد باعث میشود تا تجربه کاربری خوبی در بیمار مراجعه کننده به سایت ایجاد گردد و به طبع آن سایت و شما را به دیگران نیز معرفی میکند اما اگر کاربر به سایت بیاید و به هر دلیلی جواب پرسش خود را دریافت نکند و یا مشکل فنی و بصری در سایت ببیند به سرعت سراغ گزینه های بعدی در لیست جست و جو گرفته و به مرور با این کار از میزان نمره سئو سایت کاهش یافته و جایگاه آن در موتور های جستجوگر کاهش می یابد.

 

سوالات متداول

به دنبال دریافت مشاوره از بهترین پزشکان هستید؟

در کوتاه ترین زمان با بهترین پزشکان مشاوره بگیرید.

پیشنهاد بهترین متخصصان
دیدگاه هااینجا محل درج سوالات پزشکی نیست. به این منظور از قسمت مشاوره استفاده کنید.