داکتاپمجله سلامت و پزشکیطپش قلبهشداری به خانمها!

هشداری به خانمها!

14 Shahrivar 0017 بازدید
14 Shahrivar 140017 بازدید

درد قفسه ی سینه و بازوها علل متعددی دارد که یک علت آن که بسیار مهم است مشکلات قلبی- عروقی هست که نیاز به بررسی و پیگیری جدی دارد.

در مواردی که درد ثابت بوده و در بازوها حس می شود و تا انگشتان هم کشیده شده و با بی حسی انگشتان دست همراه است، باید از نظر دیسکهای گردنی هم بیمار بررسی شود.

در خانمها نکته ی مهمی وجود دارد وآن وجود درد قفسه ی سینه و درد دست در مواردی است که کیست و یا توده های پستان و یا زیر بغل وجود دارد که متاسفانه اکثر خانمها توجهی به آن ندارند و گاهی به علت اینکه در پستان چپ درگیری وجود دارد، درد در سمت چپ است، برای بررسی قلبی مراجعه میکنند.

ولی علت درد آنها نه تنها قلبی نیست بلکه توده و یا کیستی در پستان است که به آن بی توجه هستند.

مواردی از کانسرها و بد خیمی های پستان چپ وجود داشته که بیمار پس از مراجعه به متخصص قلب و بررسی قلبی، به وی گفته شده که مشکل قلبی نیست و سایر پیگیریهای بیمار به تعویق افتاده است.

بنابر این به کلیه ی خانمها توصیه می شود که نسبت به معاینه ی پستانها و زیر بغل خود اقدام نمایند و در صورت احساس هرگونه توده، ترشحات از نوک سینه و تغییر رنگ پستانها و فرورفتگی نوک سینه، در اسرع وقت جهت بررسی بیشتر و معاینه ی دقیق به پزشک مراجعه نمایند تا اقدامات اولیه به تعویق نیفتد.

 

به دنبال دریافت مشاوره از بهترین پزشکان هستید؟

در کوتاه ترین زمان با بهترین پزشکان مشاوره بگیرید.

پیشنهاد بهترین متخصصان
دیدگاه هااینجا محل درج سوالات پزشکی نیست. به این منظور از قسمت مشاوره استفاده کنید.