0
داکتاپمجله سلامت و پزشکیمارکتینگ پزشکیاهمیت تبلیغات در فضای مجازی

اهمیت تبلیغات در فضای مجازی

25 Ordibehesht 0074 بازدید
25 Ordibehesht 140074 بازدید

 

اهمیت تبلیغات در فضای مجازی


امروزه اینترنت و فضای مجازی تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی همه ما شده است. بیش از نیمی از جمعیت جهان از اینترنت استفاده می کنند و کاربران فضای مجازی افراد مختلفی از همه گروه های سنی را در بر می گیرد. پیشرفت فناوری های ارتباطی در سال های اخیر فضای تبلیغات را نیز کاملا تحت تاثیر خود قرار داده است و تغییر در سبک زندگی همراه با رشد و توسعه بستر آنلاین، فصلی نو در فناوری های ارتباطی رقم زده که باعث شده رسانه ها سهم خود را در بازارهای تبلیغاتی به شکل های مختلفی حفظ کنند. 

تبلیغات آنلاین به عنوان روشی مقرون به صرفه و در عین حال کارآمد برای موفقیت و توسعه برند ها شناخته می شود. تحقیقات نشان می دهد که مردم به طور فزاینده ای از اینترنت برای جستجوی اطلاعات در مورد محصولات و خدمات مورد نظر خود استفاده می کنند. حوزه پزشکی و خدمات درمانی یکی از مواردی است که حجم زیادی از این جستجو ها را به خود اختصاص داده است و این موضوع بستر اینترنت را تبدیل به مکانی ایده آل برای پزشکان و مراکز درمانی جهت ارتباط با مخاطبان و ایجاد تعامل دو جانبه با آنها کرده است. 

 • امروزه مردم برای استفاده از هر خدمتی آن را در فضای مجازی بررسی میکنند.
 • سهم بالای مخاطبان خدمات درمانی از 60 میلیون ایرانی از فضای که مجازی استفاده می کنند.
 • حضور و دیده شدن پزشکان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باعث اعتماد سازی هرچه بیشتر در بیماران می شود.
 • تبلیغات در فضای مجازی به مراتب نسبت به روشهای سنتی هزینه کمتر بوده و بازدهی بالاتری دارد.
 • توجه به اهمیت فضای مجازی یعنی فعال بودن پزشکان در استفاده از امکانات و فناوری روز. 

 

مزایای تبلیغات فضای مجازی

تبلیغات آنلاین نسبت به روش های سنتی مزایای فراوانی دارد. با ظهور فضای مجازی، بازاریابی و تبلیغات به مراتب نسبت به قبل ارزانتر، در دسترس تر و بسیار هدفمندتر شده است. این امر به پزشکان و فعالین حوزه خدمات درمانی این امکان را می دهد که حتی با کمترین بودجه نیز در بازار آنلاین به رقابت بپردازند. با این حال، دنیای تبلیغات و بازاریابی پزشکی  با توجه به انتخاب های مختلف تبلیغاتی که وجود دارد می توانند مکانی گیج کننده هم باشد.

تبلیغات فضای مجازی بسیار هدفمند تر از سایر روش های تبلیغاتی است. برای مثال می توانید به سادگی با استفاده از کلمات کلیدی برای هدف قرار دادن بخشی از مخاطبان و جلب نظر آنها به تبلیغات خود استفاده کنید. علاوه بر همه اینها بررسی و آنالیز میزان اثربخشی تبلیغات آنلاین بسیار آسان تر است و می توان از داده های بدست آمده برای فعالیت های تبلیغاتی موثرتر در آینده استفاده کرد. از جمله از مزایای تبلیغات در فضای آنلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدست آوردن جایگاه مناسب به عنوان یک برند شناخته شده
 • برقراری ارتباط موثر با مخاطبان
 • توسعه و بهبود کیفیت خدمات
 • کاهش هزینه های تبلیغاتی
 •  بازدهی بالای تبلیغات
 • هدف قرار دادن تعداد بیشتری از مخاطبان برای تبلیغ
 • امکان بررسی و مدیریت از راه دور

 

اهمیت تبلیغات آنلاین

 

انواع تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین را می توان با توجه به معیارهای مختلفی مانند نوع(متن ، تصویر ، صوت یا فیلم) یا محل قرار گرفتن آنها (در وب سایت ، پنجره پاپ-آپ یا یک محتوای ویدیویی) طبقه بندی کرد. موارد زیر دسته بندی های معمول تبلیغات آنلاین هستند اما تنها گزینه های موجود نیستند و حوزه تبلیغات آنلاین بسیار گسترده است. تبلیغات موتورهای جستجو و تبلیغات نمایشی بیشترین موارد تبلیغات آنلاین را به خود اختصاص داده اند. از دیگر انواع مهم تبلیغات آنلاین، تبلیغات در شبکه های اجتماعی است که اخیراً از اهمیت قابل توجهی برخوردار شده است.

 

 تبلیغات کلیکی

در در این نوع از تبلیغات آنلاین شما تبلیغات خود را در سایت ها یا اپلیکیشن ها قرار داده و بر اساس تعداد کلیکی که از تبلیغ خود دریافت می کنید هزینه آن را پرداخت می کنید.

گوگل ادز

با استفاده از گوگل ادز بر اساس کلمه کلیدی مورد نظرتان در صدر نتایج گوگل ظاهر می شوید و به ازای هر کلیک کاربر مبلغی از حساب شما برداشت می شود. تبلیغات گوگل ادوردز برای کلید واژه هایی که رقابت بالایی دارند انتخابی مناسب است.

ایمیل مارکتینگ

در این روش شما در ازای ارائه خدمات به کاربر ایمیل او را دریافت می کنید و پس از آن در فواصل زمانی معین و برنامه ریزی شده و متناسب با علاقه کاربر برای او تبلیغات ارسال می کنید. تبلیغات آنلاین ایمیلی می تواند در تعامل و ایجاد وفاداری در کاربران تاثیرگذار باشد.

 

مزایای تبلیغات آنلاین

 

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی بخش بسیار زیادی از کاربران را به خود اختصاص داده اند. تبلیغات در شبکه های اجتماعی به دلیل مشارکت بالای کاربران از جایگاهی ویژه برخوردار است.

تبلیغات از نوع رپورتاژ آگهی

در تبلیغات متنی یا همان رپورتاژ آگهی شما تبلیغ متنی خود را در خبرگزاری های معتبر و شناخته شده منتشر می کنید.

تبلیغات ویدیویی

در این نوع تبلیغات همانطور که از اسم آن پیداست محتوای ویدیویی خود را که حامل پیام بازرگانی مد نظر شماست در پلتفرم ها و رسانه های اشتراک ویدئو مانند تلویزیون های اینترنتی ارائه می کنید.

تبلیغات نمایشی

نمونه تبلیغات نمایشی همان بنرهایی است که در داخل اکثر سایت ها مشاهده می شود. تبلیغات بنری از قدیمی ترین و متداولترین انواع تبلیغات آنلاین است 

 

سخن داکتاپ

مقوله بازاریابی و تبلیغات آنلاین خصوصا در حوزه پزشکی از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار بوده و لزوم توجه و استفاده از آن بیش از پیش احساس می شود. شاید تا پیش از این به اندازه ما به اهمیت فضای مجازی در تبلیغات اعتقاد نداشتید ولی اگر اکنون شما هم با ما هم نظر هستید فرصت را از دست ندهید. هدف ما در مجموعه داکتاپ ارتقای هرچه بیشتر خدمات درمانی و سطح سلامت جامعه است.   

 

به دنبال دریافت مشاوره از بهترین پزشکان هستید؟

در کوتاه ترین زمان با بهترین پزشکان مشاوره بگیرید.

پیشنهاد بهترین متخصصان
دیدگاه هااینجا محل درج سوالات پزشکی نیست. به این منظور از قسمت مشاوره استفاده کنید.